Arctic Animals - part 2Wielkimi krokami zbliżam się do opublikowania mojego projektu. Przyznam, że jestem nim bardzo podekscytowana ponieważ dla moich dzieci jest to bardzo atrakcyjna forma zajęć. Ale jeszcze niczego nie zdradzam! :) Dziś kontynuacja tematu arktycznych zwierzaków - zarówno pomysły zabaw dla najmłodszych jak i  coś dla nieco starszych uczniów aby poćwiczyć pisanie.
Aby powtórzyć słówka z poprzedniej lekcji używam dobrze znanej zabawy z wędką. Do piankowych rybek przypinam spinacz a na odwrocie umieszczam obrazki zwierzaków. Każdy uczeń po kolei łowi rybkę wędką z magnesem na końcu. Moi uczniowie bardzo lubią tę zabawę. Serdecznie ją polecam :)


Przygotowałam również Action dice! aby dzieci mogły się trochę poruszać na lekcji :) Pewnie wiecie z doświadczenia, że jak dziecko ma za dużo energii to przychodzą mu do głowy różne dziwne pomysły :) Dlatego dajmy się im chwile wyszaleć i powygłupiać się! Szablon kostki możecie pobrać TUTAJ. Jeżeli macie mało uczniów, każdy może wykonywać inny ruch - taki jaki wylosuje. Jeżeli jednak grupa jest większa obrazek, który wypadnie wykonują wszyscy - NAUCZYCIEL RÓWNIEŻ! :)Jeżeli jednak action dice nie daje rady polecam zabawę w pingwiny. 

Potrzebujecie taśmy malarskiej, najlepiej koloru niebieskiego. Na podłodze tworzymy kształty kilku gór lodowych lub kry lodowej. Dzieci wcielają się w rolę małych pingwinków. Gdy gra muzyka uczniowie poruszają się jak pingwiny lub pływają, w zależności czy znajdują się na kawałku lodu czy poza wyznaczonymi elementami - w wodzie. Jednak kiedy muzyka przestaje grać wszystkie pingwinki muszą szybko podskoczyć do najbliżej kry lodowej. Gdy wszyscy już są na miejscu zaczynamy od nowa :)

Dla moich pierwszaków stworzyłam książeczkę zatytuowaną My book of arctic animals, którą uzupełniamy na drugiej lekcji. Jest tam rysunek danego zwierzaka, miejsce na pisanie po śladzie jak i pisanie samodzielne.
Obrazki do książeczki znalazłam w google images.

Jeśli jednak pracujecie z uczniami, którzy jeszcze nie piszą polecam wykonanie misia polarnego z papierowych talerzyków:


lub zabawę  Feed a penguin. Całą instrukcję znajdziecie na TEJ stronie.