STAR WARS prepositions: The Force Awakens


Poproszono mnie abym podrzuciła wam kilka pomysłów na ćwiczenie przyimków, o których pisałam w TYM poście. Tak więc dotrzymuję obietnicy i dziś kilka pomysłów, które między innymi wykorzystuję z moimi uczniami. Zaczynamy! ;)


Pierwszą grą, którą mam dziś dla was jest BINGO. Jednak tym razem nieco zmodyfikowane. Zasady zostają oczywiście te same, czyli kto pierwszy zdobędzie wszystkie obrazki krzyczy BINGO i wygrywa. Jednak zamiast przykrywania obrazków nakrętkami lub innymi przedmiotami używamy drewnianych klamerek, tak jak na obrazku.
Wszystkie karty znajdziecie TUTAJ.
Kolejna zabawa to oczywiście memory, które znajdziecie w poprzednim poście. KLIK!Przygotowałam również grę Matching. Uczniowie dostają plansze oraz karty z obrazkami przedstawiającymi poszczególne przyimki. Dopasowują obrazki do właściwej planszy. Karty oraz plansze dostępne w TYM miejscu :)
Świetną propozycją jest również zabawa z magnesami! Wykorzystałam tu blaszkę do pieczenia o wymiarach 42,5x29x2 cm i biorąc pod uwagę jej wymiary stworzyłam postacie odpowiedniej wielkości, możecie je pobrać tutaj. W Praktikerze kupiłam samoprzylepną taśmę magnetyczną, która również jest dostępna w Leroy Merlin oraz na Allegro. Obrazki wydrukowałam, wycięłam, zalaminowałam i przykleiłam taśmę magnetyczną. Dawałam dzieciom polecenia np. Joda is on the starfighter a oni przeczepiali odpowiednie postacie na blaszce. Polecam tę zabawę ponieważ można wypróbować tu różne kombinację. Jeśli jednak nie macie tej taśmy i blaszki możecie to zrobić "na sucho" na podłodze z samymi postaciami ;)
Nie zabrakło też walki dobra ze złem ;) Ułożyłam karty z obrazkami przedstawiającymi przyimki (te które wykorzystałam do gry Matching). Do pacek na muchy taśmą dwustronną przykleiłam postać Luke'a oraz Vader'a. Pojedynek przeprowadzam w parach. Dzieci, które nie biorą udziału w pojedynku na zmianę wypowiadają przyimki. Zadaniem Luke'a i Vader'a jest jak najszybsze klepnięcie karty. Obrazek Luke'a i Vader'a możecie pobrać tutaj.

Mam nadzieję, że moje pomysły się przydadzą. Bawcie się dobrze ze swoimi uczniami ;)