Winter Lesson 2: Arctic Animals - part 1Po przeprowadzeniu lekcji na temat sportów zimowych przyszedł czas na arktyczne zwierzaki.Tematyka ta będzie bardzo przydatna podczas mojego projektu, nad którym pracuje i który wkrótce pojawi się na stronie. Pomysłów mam sporo a czasu bardzo mało dlatego zdecydowałam się podzielić ten temat na dwa posty jeden dziś, drugi w piątek :)


Słownictwo: polar bear, arctic fox, arctic hare, moose, walrus, orca, snowy owl, penguin, puffin, seal, whale

Po rozgrzewce lekcję zaczynam od pokazania uczniom fragmentów poniższych filmików:
Mówimy sobie co widzimy na filmikach. Przykładowo: Look! Do you know this animal? It's a penguin! Let's say it together. Let's whisper it. Let's shout it! Później poznajemy resztę zwierzaków. Karty obrazkowe, które przygotowałam dostępne są TUTAJ.


Ćwiczymy słownictwo. Użyłam zabawy, którą stworzyłam - FISH GAME - do pobrania tutaj. Wydrukowałam i zalaminowałam. Rybki najlepiej wydrukować na kolorowych kartkach :) 

Jak grać? Każdy uczeń dostaje jedną rybkę natomiast do kubeczka wkładamy "łuski". Uczniowie po kolei losują żeton. Jeśli mają go na swojej rybce zakrywają, jeśli nie - odkładają z powrotem do kubeczka. Wygrywa uczeń, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie. 


kliknij w zdjęcie aby powiększyć


Następnie, jeśli macie globus, pytamy dzieci gdzie jest Arktyka i pokazujemy na globusie. Mówimy, że jest tam bardzo zimno itp. Oczywiście po angielsku :) Rozmawiamy z dziećmi również na temat tego gdzie zwierzątka mieszkają czy na powierzchni, w wodzie, w powietrzu, czy w wodzie i na lądzie. Segregujemy karty obrazkowe pod odpowiednim napisem. 
Gdy jesteśmy przy temacie zwierząt żyjących na powierzchni dopasowujemy ślady do ich właścicieli. Wszystkie możecie pobrać stąd.


Jeśli macie ochotę możecie również nauczyć dzieci wierszyka. Znalazłam go w sieci (nie pamiętam niestety z jakiej strony, możecie wygooglować). Idealny do pokazywania. Można wymyślić melodię i zaśpiewać z uczniami :) 


Polar bear, Polar bear,
Turn around,
Polar bear, Polar bear,
Make no sound.

Polar bear, Polar bear,
Dance on your toes,
Polar bear, Polar bear.
Touch your nose.

Polar bear, Polar bear,
Show your paws.
Polar bear, Polar bear,
Hide your claws.

Polar bear, Polar bear,
Reach up high
Polar bear, Polar bear,
Wink one eye.

Polar bear, Polar bear,
Say good-night,
Polar bear, Polar bear,
Shut your eyes tight.

Polar bear, Polar bear,
Wake up now,
Polar bear, Polar bear,
Take a bow.Druga dawka pomysłów już w piątek. Zapraszam!