Winter Olympic Games!


Dziś w nowym poście opisze wam mój projekt, nad którym ostatnio pracowałam. Jako, że mamy piękną zimę i na pomorzu powoli zbliżają się ferie postanowiłam zrobić moim uczniom małą niespodziankę. Ostatnią lekcję przed feriami poświęcimy na dobrą zabawę i powtórkę słownictwa. 
Zapraszam do lektury i dzielenia się waszymi opiniami!


Na samym początku przygotowałam stanowisko Athlete Registration. Każde dziecko otrzymuje tam kartę uczestnika, gdzie odhaczam wykonane zadanie. 
Gdy każdy jest już gotowy zaczynamy zabawę!
Zaczynamy od małej rozgrzewki czyli jazda na nartach! Przypominamy sobie jak nazywa się ten sport po angielsku. Pytam również jakie inne sporty pamiętają. Zadaniem uczniów jest przejazd z tej stacji do drugiej. Dzieciaki mają przy tym niezły ubaw! Ja moje narty kupiłam w Auchan za grosze, jak na zdjęciu poniżej. Można je jednak wykonać samemu z grubszego papieru czy kartonu. Wycinamy kształt nart i gotowe!

W klasach starszych można urozmaicić tę konkurencję. Na końcu trasy każdy musi rozwiązać jakieś zadanie na przykład matematyczne lub napisanie czegoś itp.
W kolejnej konkurencji przypominamy sobie kolory, które występują na naszym olimpijskim logo. Dzieci po kolei rzucają obręczami wykonanymi z papierowych talerzyków.

Potrzebujemy: papierowe talerzyki, rolkę po folii aluminiowej, farbki
Wycinamy środek talerza a obręcze malujemy na kolory olimpijskie. W jednym talerzu robimy mały otwór i mocujemy rolkę.
Będąc przy temacie barw olimpijskich dzieci wykonują własne logo! (Zadanie to wykonuję w najmniej licznych grupach gdzie mam więcej czasu)

Potrzebujemy: pięć papierowych talerzyków, farbki w barwach olimpijskich, pięć papierowych talerzyków oraz białe kartki papieru.

Na każdym talerzyku rozlewamy inny kolor farbek i zanurzamy w nim kubeczek. Odbijamy koła w takiej kolorystyce jak olimpijskie logo :) 

W tej konkurencji dzieci ćwiczą swoją celność oraz słownictwo poznane na wcześniejszych lekcjach. Ustalamy maksymalną liczbę śnieżek. Uczniowie dostają tyle ile słówek potrafią powiedzieć, jednak nie więcej niż ustalona wcześniej ilość.

Potrzebujemy: wełna, karton, niebieski bristol, duużo papieru, kleju i cierpliwości! :) 

Można wykonać bałwana tak jak ja to zrobiłam (zdjęcia poniżej) ale można również namalować bez większych ceregieli na bristolu. Wycinamy tylko dwie dziury a kulki śnieżne robimy z papieru zamiast wełny.
Do piankowych rybek przypinam spinacz a na odwrocie umieszczam ilustracje słownictwa, które przerobiliśmy. Każdy uczeń po kolei łowi kilka rybek i podaje angielski odpowiednik. 


Zadanie takie samo jak na jednej z lekcji o zimowych zwierzakach. Dopasowujemy ślady  zwierzaków do ich właścicieli. Zależnie od tego jak liczna jest klasa dzielę uczniów na 2/3 grupki i każda dostaje jeden zestaw.
Zapraszam do wpisu na temat zwierzaków gdzie możecie pobrać karty: Winter Lesson 2: Arctic Animals - part 1

Potrzebujemy: Szary papier, wydrukowane lub narysowane medale, taśmę dwustronną.

Na szarym papierze rysujemy sylwetkę sportowca i zawieszamy na ścianie. Każde dziecko po kolei z zasłoniętymi oczami przypina medal do sportowca :)
Zabawa polega na jak najszybszym zdobyciu wszystkich śnieżnych kulek. Plansze i karty dostępne TUTAJ.
Każdy uczeń po kolei losuje jedną kartę. Może wyłożyć tyle śnieżynek ile jest na jego karcie. Znajduje się tam również karta kiedy to trzeba oddać jedną śnieżynkę :) Wygrywa osoba, która pierwsza uzbiera 8 kulek.Na jednej z zimowych lekcji uczyliśmy się z dziećmi piosenki Little Snowflake z repertuaru Super Simple Songs. Wykorzystałam ją podczas ostatniej konkurencji. Wszyscy razem śpiewamy piosenkę i tańczymy z papierową śnieżynką! :)


Gdy już wszystkie konkurencje są zaliczone, każdy dostaje ode mnie złoty medal! :)
W zależności jak liczna jest klasa czasami nie jestem w stanie wykonać wszystkich konkurencji dlatego też wybieram tylko niektóre ;)