Monster Mike: EMOTIONS


Zastanawiałam się ostatnio jakiej tematyki użyć aby nauczyć moich uczniów emocji w języku angielskim. Wpadłam na pomysł potworków - bardzo lubię tę tematykę ;) Rozpoczęłam więc poszukiwania grafiki jednak nie mogłam znaleźć nic co jakoś specjalnie by mi się spodobało. Postanowiłam więc narysować obrazki sama! W ten oto sposób powstał monster Mike! Zapraszam do przeczytania dzisiejszego wpisu ;)


Moje karty obrazkowe możecie wykorzystać do nauki następującego słownictwa: 

happy, sad, angry, scared, shocked, sleepy

EDIT: 15.02.2016 / 18.54 /  do zestawu kart obrazkowych, wyrazowych i plansz dodałam następujące słownictwo:

excited, hungry, thirsty, tired, worried

Jeżeli jednak potrzebujecie karty obrazkowe do jakiś dodatkowych przymiotników, dajcie znać. W miarę możliwości postaram się narysować więcej ;) Karty obrazkowe dostępne w TYM (click the link to download) miejscu. 
Przygotowałam również plansze i elementy min Mike'a aby dzieci mogły się nimi pobawić i same stworzyć poszczególne emocje. Do Planszy i na odwrocie każdego elementu przymocowałam samoprzylepną taśmę rzepową ;) Plansze dostępne tutaj, natomiast podpisy tutaj (click the link to download).


Na koniec dzieci rysują swojego Mike'a oraz piszą w jakim jest dziś humorze ;)Edit 15.02.2016 

Na profilu Mambiatki na FB udostępniłam karty do gry w memory. Jeśli jesteście zainteresowani kliknijcie obrazek poniżej ;)


(click the photo to download memory cards)
Chwilowo niedostępny