Valentine's Day GAMES


Walentynki można lubić lub nie ale lekcję z dziećmi jak najbardziej trzeba przeprowadzić ;) W dzisiejszym wpisie oczywiście karty obrazkowe do nauki walentynkowego słownictwa, bingo a także gra, którą wymyśliłam w trakcie tworzenia flashcardsów oraz kilka innych ciekawych rzeczy ;) 
Zapraszam do lektury!  Zacznę oczywiście od kart obrazkowych, musimy zapoznać dzieciaki z walentynkowym słownictwem :) Użyłam następujących słówek:

heart, kiss, love letter, flowers, February, cupid, couple,
 chocolates, be my valentine, card

Wszystkie karty obrazkowe wraz z tłem, które wykorzystałam możecie pobrać stąd.
Kolejnym elementem jest tradycyjnie BINGO. Do wykorzystania z klamerkami lub nakrętkami. Karty do gry możecie pobrać klikając na poniższy obrazek. 


Chwilowo niedostępny


Fill my heart to bee my Valentine 
Grę, o której wspomniałam na początku wpisu nazwałam Fill my heart to bee my Valentine. Jest trochę wycinania przy niej ale uważam, że warto :) Gra składa się z planszy, pociętego serca oraz kart do gry. Wszystko (razem z szablonem do pocięcia serca) znajdziecie TUTAJJak grać?
Każdy uczeń dostaje planszę oraz pocięte serce (jeżeli macie liczną grupę i nie chcecie tyle wycinać uczniowie mogą grać w parach). W mojej grze użyłam taśmy rzepowej aby elementy trzymały się w jednym miejscu. Wszystko jak na zdjęciach poniżej. 
Po kolei każdy losuje jedną kartę ze stosu. Umieszczamy go na środku, tak aby każdy miał do niego dostęp. Zadaniem ucznia jest postępowanie zgodnie z treścią karty. Jeżeli na karcie znajduje się obrazek przedstawiający jedno z poznanych słówek, uczeń ma za zadanie wypowiedzieć je na głos. Wówczas uczeń może ułożyć w swoim sercu tyle elementów ile znajduje się na jego karcie. Są również karty, które zabierają nam jeden lub dwa fragmenty serca. Wszystkie karty objaśniłam tutaj. Wygrywa osoba lub para, która jako pierwsza ułoży wszystkie elementy serduszka.Uwaga, uwaga - to jeszcze nie koniec! Przed wami jeszcze dwie propozycje! :)

Love Dice
Kolejną propozycją jaką dziś dla was mam to Love Dice. Kostka zachęcająca dzieci do mówienia po angielsku. Dzieci rzucają kostką. Ich zadaniem jest opowiedzenie reszcie co kochają z tematu, który wylosowali. Tak więc, jeżeli wylosują zwierzaki, mówią nam jakiego zwierzaka kochają. Mogą go również w miarę możliwości opisać.
Kostka do pobrania tutaj.
Musical Hearts
Ostatnie już dziś proponowane ćwiczenie to Musical Hearts. Wycinamy serca i piszemy na nich różne polecenia. Użyjcie wyobraźni i poszalejcie ale oczywiście tak aby dzieci były w stanie zadanie wykonać :) Przykładowo: jump on one foot, crab walk, 5 push ups, break dance, itd. Ułóż serca w kształcie koła napisami do podłogi. Kiedy muzyka gra dzieci chodzą po serduszkach w kółko. Natomiast kiedy muzyka się zatrzyma dzieci muszą wykonać zadania, które są zapisane na serduszkach, na których stoją :) Zabawa gwarantowana!