Who am I?


Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej i mój czas jest bardzo ograniczony dlatego dziś krótko ale treściwie :) Gra Who am I ? plus karty obrazkowe i wyrazowe do powtórki lub nauki zawodów.Kary obrazkowe przedstawiają następujące słownictwo:


football player, fireman, astronaut, doctor, farmer, 
singer, chef, doctor, cook, photographer,
pilot, painter, policeman, teacher, waiter

Karty obrazkowe do pobrania tutaj, natomiast karty wyrazowe tutaj.

Mam dla was również karty do gry Who am I? Karty możecie pobrać stąd. Jeżeli macie oryginalną grę, możecie użyć tych właśnie opasek. Dla mnie jest ona zdecydowanie za droga. Dlatego wykonałam opaski sama :) Wycięłam i skleiłam paski kolorowego papieru, nacięłam, dokleiłam dwa małe "plasterki" i gotowe. Przetestowałam i karty trzymają się bardzo dobrze. Proponuję jednak aby zakładać je dzieciom osobiście na głowę :)

Jeśli chodzi o zasady to na pewno są wam bardzo dobrze znane. Wszystko zależy oczywiście od poziomu zaawansowania grupy ale zachęcajcie dzieci aby jak najwięcej mówiły po angielsku. Jeśli grupa nie zna słownictwa można oczywiście pozwolić na język polski ale zawody zgadujemy już po angielsku. Dla ułatwienia można zostawić ułożone karty obrazkowe na wierzchu, tak aby uczniowie je widzieli.Jeżeli potrzebujecie kart obrazkowych do innych zawodów, piszcie. Na pewno pomogę! :)Obrazek chwilowo niedostępny